Uzman Görüşü: Haftaya Bu 3 Kripto Para Radarınızda Olsun!

Hafta başında yaşanan ani düşüşün ardından kripto para piyasası, mütevazı bir canlanmaya tanık oldu. Bitcoin 70.000 dolar eşiğini geri almaya ve tüm zamanların en yüksek seviyesini hedeflemeye çalışıyor. Bu canlanmada Fed Başkanı Jerome Powell’ın güvercin konuşması etkili oldu. Bu duyuruyu piyasa katılımcıları bir rahatlama sinyali olarak algıladı. Bu gelişmelerin ortasında kripto uzmanı Justinas Baltrusaitis, bu 3 altcoin’in yatırımcıların radarında olmasını tavsiye ediyor.

İlk sıradaki kripto para: Ethena (ENA)

Ethena (ENA), yönetişim tokenini kullanıcılara airdrop yoluyla dağıtmasının ardından büyük bir büyüme yaşadı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, token daha sonra Binance gibi büyük borsaların listesine girdi. Böylece, önemli bir piyasa değeri elde etti. Bu arada, proje BitMEX kripto borsasının kurucu ortağı Arthur Hayes’in de desteğini aldı. Ethena, merkezi olmayan finans (DeFi) segmentini bozmayı hedefleyen yenilikçi bir sentetik dolar protokolü sunuyor. Böylece, kullanıcılara oynaklık azaltan stabil bir alternatif sağlıyor.

Ancak, bu heyecan verici büyüme, belirsiz bir ortamda potansiyel riskleri de beraberinde getiriyor. Bu yüzden yatırımcıların dikkatli olmasında fayda var. Kripto topluluğu Terra ekosisteminin çöküşüne benzer bir durum yaşanabileceği konusunda endişelerini dile getiriyor. Ethena Labs’ın teşvikleri ve potansiyel paralellikleri hakkında uyarıda bulunan Andre Cronje gibi piyasa oyuncuları da var.

Yazı sırasında ENA, haftalık %60 kazançla 1,10 dolardan işlem görüyordu.

ENA yedi günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

İkinci sırada Bitcoin Cash (BCH) geliyor

Bitcoin Cash (BCH), fiyat artışları ve halving’ten kaynaklanan belirsizlikler nedeniyle önümüzdeki hafta dikkat çekiyor. BCH, son haftada genel kripto piyasasının gerisinde kalan %15’lik bir artış yaşadı. Analistlere göre, bu ivmenin devam etmesi olası. 4 Nisan’daki halving, piyasada farklı reaksiyonlara neden oldu. Bazıları azalan arz nedeniyle fiyatların artacağını düşünürken, diğerleri satıştan endişe ediyor. Halving’in etkisi hala belirsiz. Ayrıca, gelecekteki yön hakkında spekülasyonlarla birlikte artan volatiliteye işaret ediyor.

BCH’nin, halving’inden önce Bitcoin’e olan ilginin arttığını gösteren bir ilgi de var. Teknik analiz, yükselişin devam edeceğine işaret eden sinyaller veriyor. Ancak, bunun yanı sıra potansiyel bir geri çekilmeye de işaret eden karışık sinyaller var. BCH, önümüzdeki hafta artan volatilite ile dikkat çekici bir varlık olarak izlenmeye değer. BCH’nin değeri, yazı sırasında göre 690 dolardı. Bu da günlük %0,66’lık bir artışa işaret ediyor.

BCH yedi günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Son sıradaki kripto para: Pendle (PENDLE)

Pendle Finance (PENDLE) fiyatı, son günlerde kayda değer yükseliş gördü. Önemli fiyat artışı nedeniyle önümüzdeki hafta dikkatleri üzerine çekiyor. Token, son yedi gün içinde %55 oranında değer kazandı. Böylece, piyasadaki en sıcak kripto paralardan biri olarak öne çıktı. Bu artış, platformdaki diğer önemli metriklerdeki kayda değer büyümeyle uyumlu. Özellikle DeFiLlama verileri, Pendle’ın kilitli toplam değerinin 4,116 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Bu da yalnızca 2024 yılında %1.600’ün üzerinde etkileyici bir büyümeyi temsil ediyor. Dolayısıyla Pendle, en büyük DeFi getiri protokollerinden biri olarak konumunu sağlamlaştırıyor.

PENDLE TVL grafiği. Kaynak: DefiLama

Değerdeki bu artışı, Ethereum’daki (ETH) yeniden canlanma patlaması ve Ethena’nın sentetik Doları USDe ile ilgili getiri tokenlerinin artan ticareti de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlamak mümkün. Fiyat artışı aynı zamanda tokena sektörün etkili isimlerinden de övgü kazandırdı. Arthur Hayes projeye hayranlığını ifade etti. Ayrıca, onu “merkezi olmayan finansın geleceği” olarak nitelendirdi. Yazı sırasında PENDLE, son 24 saat içinde neredeyse %30’luk bir artışla 7,18 dolardan işlem görüyordu.

PENDLE yedi günlük fiyat grafiği. Kaynak CoinMarketCap

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analistlere ait, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x