Binance, O 3 Altcoin’i Delist Ediyor! Bu 13’ü İçin ise Duyurular Var!

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, yakın zamanda platformunun çeşitli yönlerini etkileyen bir dizi güncellemeyi duyurdu. Bu değişiklikler, belirli tokenlerin listeden çıkarılmasını, belirli paralar için ağ bakımının yapılmasını, yeni ticaret çiftlerinin ve ödünç verilebilir varlıkların eklenmesini içermekte.

Binance, üç altcoini delist ediyor

Yüksek kaliteli listeleme sağlamak amacıyla Binance üç tokeni listeden çıkaracak. Bu tokenlar şu şekilde: DREP (DREP), Mobilecoin (MOB) ve pNetwork (PNT). Borsanın duyurusuna göre bu karar, proje ekibi taahhüdü, geliştirme faaliyeti, ticaret hacmi, ağ istikrarı ve etik uygulamalara bağlılık gibi faktörleri dikkate alan kapsamlı bir inceleme sürecinin ardından geldi. 3 Nisan 2024’te yapılması planlanan delist, fiyatları ciddi şekilde etkiledi.

Kriptokoin.com verilerine göre MobileCoin, yüzde 51’lik bir düşüş yaşadı. Coin, 0.30 dolarda 0.14 dolara kadar düştü. Pnetwork de aynı şekilde, yüzde 47 oranında değer kaybetti. 0.19 dolardan 0.90 dolara kadar geriledi. DREP coin’de de yüzde 46’lık bir düşüş vardı.

Arweave ağ yükseltmesine destek

Arweave (AR) blockchaini için ağ yükseltmesini ve hard fork’u kolaylaştırmak amacıyla Binance, harekete geçti. Zira 26 Mart 2024 TSİ 16:00’dan itibaren AR tokenleri yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacak. Yaklaşık bir saat sonra yapılması planlanan yükseltme, ağın işlevselliğini ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Daha da önemlisi, AR tokenlarının ticareti etkilenmeyecek. Binance, yükseltmeyle ilgili tüm teknik konularla ilgileneceğini söylüyor. Daha sonra kullanıcılar, güncel ağ stabil kabul edildikten sonra para yatırma ve çekme işlemlerinin yeniden başlamasını bekleyebilirler.

Alım satım seçenekleri genişliyor

Binance, yeni ticaret çiftleri sunarak kullanıcılarının ticaret deneyimini sürekli olarak geliştirmeye çalışıyor. Bu kez borsa altı yeni çift ekliyor: AAVE/TRY, ARKM/FDUSD, CRV/TRY, FET/BRL, RAY/FDUSD ve RNDR/EUR. 21 Mart TSİ 11:00 için belirlenen bu eklemeler, geniş bir kullanıcı tercihi yelpazesine hitap ediyor. Ayrıca, potansiyel olarak yeni ticaret fırsatlarının kilidini açıyor.

Ayrıca Binance, iki ek işlem çifti için Ticaret Botları hizmetlerini etkinleştirecek: AEVO/USDT ve BOME/USDT. Bu, kullanıcıların alım satım stratejilerini Spot Grid, Spot DCA ve Yeniden Dengeleme Botları ile otomatikleştirmelerine veya yeni listelenen çiftler için Spot Algo Emirlerinden yararlanmalarına olanak tanır. Bu araçlar, kullanıcılara gelişmiş ticaret taktiklerinden yararlanma ve getirilerini potansiyel olarak optimize etme olanağı sağlar.

Son olarak borsa, Binance Kredileri (Esnek Oran) aracılığıyla ödünç verilebilir varlıklarını önemli ölçüde genişletti. Kullanıcılar artık Algorand (ALGO), ApeCoin (APE), Dai (DAI), Open Campus (EDU), MultiversX (EGLD) ve çok daha fazlası gibi önde gelen isimler de dahil olmak üzere daha geniş bir kripto para birimi seçeneğini teminat olarak kullanabilirler. Bu hamle, çeşitli yatırım portföylerine sahip kullanıcılara hitap ediyor. Ayrıca potansiyel olarak mevcut kripto varlıklarını geliştirmek için yeni fırsatların kilidini açıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x